Nacházite se na staré verzi našeho webu! Nový web neleznete zde
Sledujte nás na sociálních sítích

C.M.T.A. - Česká Muaythai Asociace, z.s.

 

Česká Muaythai Asociace, z.s. („C.M.T.A.“) je sportovním národním svazem vzniklým 19.10.1992, který jako jediný státem uznaný zastřešuje thajský box   v České republice. Jeho vzniku kromě jiného velmi napomohla také úzká spolupráce s velvyslanectvím Thajského království a především jejího ambasadora pana Kobsaka Chutikula a prvního tajemníka pana Nirana Boonjita, kteří převzali patronát nad asociací C.M.T.A..

U nás vznikla tato organizace díky Petru Macháčkovi, který kontaktoval zástupce oficiální světové organizace EMTA pana Detlefa Thurnau, u něhož trénoval a získal instruktorskou licenci a pověření k založení pobočky EMTA-IKBF v tehdy ještě ČSFR. Zakládajícím výborem byl potom zvolen čestným prezidentem C.M.T.A..

C.M.T.A. pod svojí hlavičkou především shromažďuje jednotlivé regionální kluby a jejich závodníky, čímž napomáhá k jejich lepší organizovanosti a možnosti budování reprezentace České republiky již od raného počátku. Vykonává dohled nad dodržováním čistoty Muaythai, regulí C.M.T.A. vycházejících z předpisů  IFMA - INTERNATIONAL FEDERATION OF MUAYTHAI AMATEUR či WMC - WORLD MUAYTHAI COUNCIL a zamezuje tak vzniku aktivit poškozujícím dobré jméno Muaythai. Od 30.03.1996 je řádným členem ČSTV dnes již ČUS ( Česká unie sportu).

Dne 6.12.2016 bylo Muaythai jako bojové umění, bojový sport s více než tisíciletou tradicí  uznáno  Mezinárodním olympijským výborem. Tato událost v dějinách našeho sportu je opravdovým a nejdůležitějším mezníkem, který zařadil sportovní odvětví Muaythai mezi ostatní veřejnosti známé a populární sporty.

Česká Muaythai Asociace, z.s. organizuje následující každoroční sérii soutěží Mistrovství České republiky v muaythai, v juniorské i seniorské kategorii mužů i žen, z nichž se vítězové stávají Mistry ČR v muaythai. Soutěž probíhá jednou měsíčně od září do června následujícího roku. Pro sportovní sezonu 2020/2021 se uskuteční celkem 10 kol této soutěže + následné Finále MČR. Jednotlivá kola MČR se konají na celém území České republiky.

C.M.T.A. je  jedinou organizací v ČR s možností vybavovat českou reprezentaci v muaythai. Proto také pořádá soustředění české reprezentace nebo výměnné tréninkové kempy se zahraničními partnery.

Každoročně se zástupci asociace účastní vrcholných mezinárodních soutěží, kterými jsou Evropské a Světové poháry, Mistrovství Evropy či Mistrovství světa  v muaythai, odkud pravidelně její reprezentanti přiváží cenné medaile. Mezi ně můžeme zařadit zlatou medaili z listopadového ME - „European Championship IFMA 2016 “ konaném v chorvatském Splitu, kdy vítězové tohoto šampionátu byli nominováni na „The World Games 2017“ v Polsku.

Velkou pozornost věnuje C.M.T.A. také mladé generaci, kdy několikrát ročně organizuje celorepublikové veřejné tréninky pro děti a mládež, které pro svůj úspěch a atraktivitu byly zařazeny do celosvětové sociální kampaně “Sport is Your Gang“ pod patronací IFMA.

Kromě výše zmíněných činností zastřešuje a organizuje C.M.T.A. vzdělávání profesionální či amatérské veřejnosti. Pořádá školení trenérů a rozhodčích a dodává jednotlivým vzdělávacím institucím plnohodnotné lektorské odborníky.

Česká Muaythai Asociace, z.s. se také zapojila do projektu boje proti dopingu jako člen světové organizace IFMA, která je pod patronací WADA, přijetím světového antidopingového kodexu a je také členem světové organizace SportAccord.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Červen 2024
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

Export ics

Sledujte nás na Facebooku